Реєстрація програмного забезпечення в США

На сьогоднішній день ми використовуємо в повсякденному житті безліч досягнень цифрового світу – граємо в ігри на смартфонах, спілкуємось на форумах та в соц.мережах, та робимо безліч інших речей за допомогою програм та мережі інтернет. Але що являє собою програма ? По суті це код, набір символів, який можна скопіювати та використовувати для своїх цілей. І тут у розробників ПЗ виникає питання захисту створених ними програм, коду, елементів інтерфейсу, тощо. Усе це захищає Авторське право.

Авторське право має на увазі захист зовнішньої форми об’єкта ( наприклад твору, фотографії, музики тощо). Захистити  своє авторські та суміжні права можна багатьма способами, але найнадійнішим є  реєстрація авторських прав. У цій статті ми розглянемо як зареєструвати авторське право у Сполучених Штатах Америки.

В США, як і в будь-якій іншій країні існує система захисту авторських прав. Служба, яка займається реєстрацією авторських прав в США має назву «U.S. Copyright Office». В США авторське право можна зареєструвати двома шляхами : за звичайною процедурою (як в Україні) та онлайн. Онлайн реєстрація є більш швидкою, дешевшою та зручною, але вона не охоплює окремі види авторського права, які можна зареєструвати лише за звичайною процедурою (у «паперовому» вигляді), наприклад – групове автоматичне оновлення бази даних.

В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ РЕЄСТРУЮТЬСЯ НАСТУПНІ АВТОРСЬКІ ПРАВА НА:

 • Літературний твір (Художня література, Нехудожня література, Поезія, Статті, Журнали)
 • Виконавські види мистецтва (Музика, тексти пісень, звукозапису, скрипти, сценарії)
 • Візуальні мистецтва (Картини, ілюстрації, ювелірні вироби, тканина, архітектура)
 • Інший цифровий контент (Комп’ютерні програми, бази даних, блоги, веб-сайти)
 • Фільми (Фільми, ТВ-шоу, Відеоігри, Анімація, Відео)
 • Фотографії (Новини Фото, Селфі, Весільні фотографії, Сімейні фотографії)

РОЗГЛЯНЕМО ДЕТАЛЬНІШЕ ЗАГАЛЬНУ ПРОЦЕДУРУ ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, ЯК НАЙБІЛЬШ ПРАКТИЧНУ ТА РОЗПОВСЮДЖЕНУ.

 1. Потрібно заповнити заявку на реєстрацію авторських прав онлайн, через систему eCO (Electronic Copyright Office). Існують дві основні форми реєстрації — Перша — Single application, для випадків, коли необхідно зареєструвати 1 роботу 1 учасника, Друга — Standart application, для всіх інших заявок, не враховуючи окремих випадків, для яких передбачена спеціальна процедура реєстрації. Докладніше:
  • Для реєстрації необхідно створити обліковий запис в системі eCO (схоже з процедурою реєстрації Аккаунта на будь-якому форумі \ сайті)
  • Почати заповнювати заявку на сайті. Якщо сенс певних висловім, то на ключові слова \ терміни можна навести мишкою і з’явиться підказка з поясненнями.
  • При заповненні заявки потрібно буде вказати тип даних які ви реєструєте — тип залежить від кількості даних різного типу в вашій роботі. Для ПЗ, наприклад, в основному використовується текстовий тип даних, який реєструється як літературний твір.
 2. Оплата — Після заповнення заявки, необхідно сплатити комісійні. Для Single Application — 35 $, для Standart application — 55 $. Актуальні ціни за реєстрацію і додаткові послуги, якщо такі будуть надаватися, можна подивитися на сайті служби копірайту.
 3. Завантаження на депозитарій — завантаження на депозитарій копії того, що ви реєструєте. Можна завантажити дані відразу або пізніше (вибирається після того, як ви оплатили послуги). Для кожного типу даних свій порядок реєстрації, зазначений на сайті і при реєстрації. Для програмного коду — потрібно завантажити перші і останні 25 сторінок коду, в форматі pdf.

      Середній час реєстрації — 6-8 місяців (онлайн) та 8-10 місяців (звичайна процедура). У певних випадках можна пройти прискорену реєстрацію за 5 днів, але це можливо тільки в особливих випадках — наприклад у вас дедлайн проекту, скоро публікування і т.п. Це буде коштувати додатково 800 $.

В кінці реєстрації вам відправляється сертифікат.


Більш детально про процедуру реєстрації авторського права на програмний продукт в Україні читайте в спеціальному матеріалі за цим посиланням.

Написати нам

  (pdf, doc, docx, rtf, ppt, pptx)

  Я ознайомився/лась та погоджуюсь з умовами Політики Конфіденційності Olans Group