Печатка більше не потрібна!

За вимогу поставити печатку – ШТРАФ

У четвер, 23 березня, Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект № 4194 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями». За документ проголосували 226 народних депутатів.

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів, якими виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Законопроектом пропонується виключити із законодавства вимоги про обов’язкове використання печаток, незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання, а також можливість визнання документа недійсним у зв’язку з відсутністю відбитка печатки.

Виключається необхідність використання печаток у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування і встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

Відповідно до закону, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов’язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства у субєкта та/або на документі не впливає на легітимність такого документа.

Окрім того, внесено зміни до КУпАП, якими встановлено адміністративну відповідальність за вимогу посадової особи про наявність відбитку печатки суб’єкта господарювання, що ним подається до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

«Стаття 166-23 КУпАП. Вимагання проставлення відбитку печатки на документі

Вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на документах, які їм подаються, або відмова приймати вказані документи у зв’язку з відсутністю відбитка печатки – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Звертаємо Вашу увагу, що хоч даний законопроект й прийнято, але він ще не набрав законної сили. Наразі документ повинен підписати Президент. Згідно з перехідними положеннями цього законопроекту, він набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Написати нам

    (pdf, doc, docx, rtf, ppt, pptx)

    Я ознайомився/лась та погоджуюсь з умовами Політики Конфіденційності Olans Group