Як захистити електронний ресурс?

«На сайті ви можете знайти ввесь перелік послуг, які ми надаємо». «На нашому сайті ви можете ознайомитись з широким асортиментом товарів». «На сайті ви можете знайти наші контакти та адресу». «Ти можеш це замовити на сайті». «Більш детальна інформація міститься на нашому сайті». «На нашому сайті ви можете прочитати про нашу компанію та історію її розвитку».

Це невичерпний перелік фраз, які ми використовуємо в спілкуванні на роботі, вдома, з друзями і на ділових зустрічах. Тільки подумайте, скільки інформації, в тому числі конфіденційної, занесено в світову павутину, як вона використовується і передається. А головне, кожна веб-сторінка – це чиясь власність, створена або набута з певною метою. Зараз уже не можна уявити бізнес без «сайту», який одночасно є додатковим джерелом клієнтів, місцем збуту товарів та послуг, а також інформаційним ресурсом про вас.

Гарний дизайн, зручність у використанні та хороший функціонал здатні творити дива для вашої репутації. Саме такий сайт, який стабільно підтримується, а контент оновлюється, може стати привабливим для ваших конкурентів, недобросовісних користувачів і, навіть, об’єктом кібератаки.

Цим вступом ми хотіли підвести вас до теми, чому електронний ресурс важливо захищати нарівні з предметами матеріального світу. Так, ваша веб-сторінка – це ваша репутація, престиж і гроші.

Від чого ж можна захищати веб-сторінку? Перелік ризиків невичерпний:

  • копіювання дизайну сайту;
  • крадіжка контенту (тексти, зображення, відео);
  • переманювання клієнтів;
  • взлом сайту;
  • віруси;
  • тощо.
защита сайта

Відтак, для цифрової безпеки радимо дотримуватись наступних порад:

1) Навчати персонал безпечному користуванню інформаційними системами. Працівники повинні бути повідомлені технічними спеціалістами про модель поведінки у випадку отримання сумнівних листів, посилань тощо. Відкривати тільки ті файли в додатку листа, в походженні яких ви впевнені на 100%;

2) Мати у структурі компанії якісний підрозділ з обслуговування інфосистем (ІТ-спеціалістів);

3) Обмежити доступ до обладнання, а також обмежити користувачів з привілейованим доступом;

4) Постійно моніторити інформаційні загрози безпеці у мережі автоматизованими засобами. Встановлювати на персональних комп’ютерах спеціальних програм, які блокуватимуть віруси;

5) При будь якій нагоді використовувати лише надійні паролі, забудьте про чотири одиниці, слово «пароль» і дату народження. Краще всього керуватися наступним правилом – пароль має складатися з 8 знаків, серед яких є великі та малі літери, цифри та символи.

6) При виявленні звернень систем до незрозумілих IP адрес блокувати їх. Це допоможе виявити скомпрометовані машини та заблокувати комунікацію вірусів з командними центрами, якщо такі комунікації вже мають місце.

7) Бажано, щоб сайт мав TERMS OF USE – збірник правил, за якими живе, надає послуги, продає товари веб-ресурс. Він також визначить правила «гри», зобов’яже користувача прийняти ваші правила, визначить правила використання контенту, знайде винного (визначить відповідальних), обмежить відповідальність адміністрації веб-ресурсу за його роботу.

8) Не забувайте робити резервні копії як цілих веб-сторінок, так і кожного виду контенту окремо. Завдяки цьому, навіть у випадку втрати всіх даних з сервера або до бази даних ви зможете самостійно відновити сайт.

Про крадіжку контенту, особливо тексту, хотілося б поговорити окремо. Нажаль, панацеї, яка б на 100 % уберегла б вас від недобросовісного копіювання немає. Проте, можна гарантовано зменшити кількість копіпастерів. Ось кілька варіантів:

  • Скориставшись спеціальними сервісами, можна зробити так, щоб у прихованому режимі до скопійованого тексту додавалось посилання на джерело автора. Так, ці посилання можна видаляти, але все-таки, як не який захист.
  • Другий варіант являє собою налаштування, після якого при спробі скопіювати текст правою клавішею миші, на моніторі зловмисника з’являтиметься діалогове вікно-лякалка з текстом, зміст і оригінальність якого ви придумуєте самі, наприклад… «Руки геть! Пиши сам!».
  • І, нарешті, ви можете взагалі налаштувати веб-сторінку таким чином, щоб текст взагалі неможливо було копіювати.

Вважаємо, що одним з можливих рішень проблеми правової охорони інформаційних ресурсів на веб-сторінках є не лише посилення відповідальності власників серверів за розміщену інформацію, а й збільшення контролю з боку державних правоохоронних органів. Ключовим моментом в цьому питанні є надання веб-сайту легального визначення. Окрім того, йому має бути наданий статус складного об’єкту інтелектуальної власності, а також визначений порядок його захисту та недопущення порушень прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет.

Alt-захист інтернет-магазину

Висновки:

Як би це не було прикро, але від усіх загроз вберегтися неможливо. Окрім того, якщо хтось захоче зламати інформаційну систему вашої компанії чи вашу електронну скриньку, то є висока імовірність, що він це зробить. Однак, дотримання простих правил зможе захистити ваш електронний ресурс. Як говориться, береженого Бог береже.

Написати нам

    (pdf, doc, docx, rtf, ppt, pptx)

    Я ознайомився/лась та погоджуюсь з умовами Політики Конфіденційності Olans Group