Для чого потрібно реєструвати ФОП

Вже протягом досить тривалого часу найбільш популярними організаційно-правовими формами ведення бізнесу в Україні є товариство з обмеженою відповідальністю (далі- ТОВ) та Фізична особа-підприємець (далі – ФОП). 

В цій статті ми розберемо, що таке ФОП та в яких випадках є сенс обрати саме цю організаційно-правову форму.

Що таке ФОП ?

ФОП – це фізична особа, яка зареєстрована у встановленому законом порядку як така, що веде господарську діяльність. ФОП сприймається державою як окремий суб’єкт господарювання, тобто ФОП має свій рахунок у банку (окремий від особистого рахунку тієї ж людини), подає звітність (знову ж таки, відокремлену від звітності тієї ж людини як фізичної особи), може мати печатку та працівників.

Коли є сенс обирати ФОП ?

Відповідаючи на це питання слід враховувати, що існує багато видів діяльності та ще більше ситуацій, коли реєстрація ФОП буде доцільною чи не доцільною саме в конкретному випадку. Врахувати всі існуючі варіанти неможливо, але, в цілому, сенс Реєструвати ФОП є в усіх випадках, крім випадків, коли:

  • Ви збираєтесь працювати з великими іноземними чи міжнародними компаніями (частіше всього вони відмовляються співпрацювати з ФОП, особливо коли мова йде про більш-менш значні кошти);
  • Ви плануєте створити бізнес разом з одним чи кількома партнерами (простий приклад – два друга вирішили створити невелику кав’ярню, при цьому вони бажають, щоб кав’ярня належала не одному з них, а вони володіли нею спільно);
  • Ви плануєте залучати інвестиції (майже жоден інвестор не погодиться інвестувати кошти в фізичну особу/ФОП).
  • Необхідність реєструвати ТОВ або іншу організаційно-правову форму прямо передбачена законодавством України.

Маєте сумніви щодо того, яка організаційно-правова форма буде найбільш вигідною саме в вашому випадку? Хочете заздалегідь все продумати та уникнути зайвих труднощів та витрат у майбутньому? Зверніться до спеціалістів Olans Group, які супроводжують ведення бізнесу в Україні і вони допоможуть Вам як з вибором організаційно-правової форми, так і з іншими юридичними питаннями!

Написати нам

    (pdf, doc, docx, rtf, ppt, pptx)

    Я ознайомився/лась та погоджуюсь з умовами Політики Конфіденційності Olans Group