99 % запитів податківців незаконні? Чи потрібно на них відповідати?

Існує два основні правила під час роботи із запитами:

1) На будь-який запит потрібно відповідати. Мається на увазі відписати. Не слід плутати з дананням запрошуваної інформаціх. Якщо запит не відповідає вимогам закону, так і пишемо у відповіді;

2) На будь-який запит потрібно відповідати вчасно.

Пам’ятаємо, що ненадання відповіді на обов’язковий письмовий запит податкових органів в строк є підставою для позапланової перевірки.

У законному запиті має бути зазначено:
 1. Правову підставу для його направлення з посиланнями на конкретну статтю ПКУ.
 2. Вид контролю (чи це перевірка чи це звірка) з посиланням на відповідний пункт ПКУ згідно якого такий вид контролю передбачений. Якщо запит направляється в межах податкової перевірки, то до направлення вам запиту податківці мали вручити наказ про проведення податкової перевірки.
 3. У чому конкретно полягає Ваше порушення (не плутати з порушенням Вашого контрагента). Посилання на статті ПКУ не достатньо, податківець зобов’язаний вказати конкретні факти з посиланнями на документи, якими ці факти встановлено.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків у таких випадках (п. 73.3 ПКУ):
 1. За результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку.
 2. У разі виявлення фактів, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів.
 3. Для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в інших випадках, передбачених ст. 39 ПКУ.
 4. В разі виявлення недостовірності даних, що містяться в податкових деклараціях, поданих платником податків.
 5. Коли щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної.
 6. У разі проведення зустрічної звірки та в інших випадках, визначених ПКУ.

ВАСУ в ухвалі від 23.02.2017 р. № К/800/25008/16 дійшов висновку, що в запиті про подання інформації податківцями конкретно не визначили жодну чи декілька із 6-ти наведених вище підстав для направлення такого запиту. Тому направлення цього запиту є протиправним.

Написати нам

  (pdf, doc, docx, rtf, ppt, pptx)

  Я ознайомився/лась та погоджуюсь з умовами Політики Конфіденційності Olans Group