ЄДИНИЙ РАХУНОК ДЛЯ СПЛАТИ КІЛЬКОХ ПОДАТКІВ

Відтепер, податки можна буде сплачувати на єдиний казначейський рахунок. 9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект щодо запровадження єдиного рахунку сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску для платників.

Проект закону передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України, через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби України. Зокрема, платник матиме можливість сплатити такі податкові зобов’язання, як податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, рентну плату, екологічний податок та інші податки і збори, визначені нормами Податкового кодексу і єдиний соціальний внесок. Проте виключенням є податок на додану вартість та акцизний податок з реалізації пального. Для цих двох податків згідно з Податковим кодексом функціонують системи електронного адміністрування.

 

Процедура відкриття такого рахунку є доволі простою та складає наступні дії:

 • Вхід в електронний кабінет платника;

 • Оформлення відповідного повідомлення про відкриття єдиного рахунку (з обов’язковим накладанням на нього електронного цифрового підпису) та подання Державною фіскальною службою відповідної інформації про до Держказначейства. В повідомленні потрібно зазначити:

  • повну або скорочену назву юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи,

  • код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті).

  • На підставі пакету повідомлень, надісланого ДФС, у Казначействі відкриваються єдині рахунки платникам податків

Інформація щодо реквізитів єдиного рахунку відображатиметься в «Електронному кабінеті платника податків».

Алгоритм дій для формування платіжки:

 • Поставити галочку в електронному кабінеті, де зазначено відповідний додаток;

 • Автоматичне формування електронного розрахункового документу;

 • Накладення платником електронного цифрового підпису;

 • ДФС направляє інформацію до Казначейства;

 • Опрацювання Казначейством електронних документів.

Метою запропонованих змін є спрощення процедури розрахунків платників податків, економія фінансових та часових ресурсів, зменшення кількісті помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань платником податків, а також уникнення непорозумінь із зміною бюджетних рахунків, оскільки в електронному кабінеті платника податків будуть розміщені правильні реквізити рахунків.

Не зважаючи на всі оптимістичні очікування від цього законопроекту та полегшення життя платникам податків, радимо не переоцінювати користь від нових запроваджень, оскільки ще не відомо як ця схема працюватиме, адже право діє лише тоді, коли є правильний та ефективний механізм його застосування.

Задати питання/Замовити послугу?

 • facebook-olans
 • instagram-olans
 • youtube-olans

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52

info@olans.com.ua 

ул. Обсерваторная, 21 а,

Киев, 04053, Украина

WE MAKE YOUR AMBITIONS WORK

Olans Group © 2015-2020 Размещение материалов сайта на сторонних ресурсах разрешено только при наличии прямой ссылки на материал.