ВІДКРИТТЯ БАНКІВСЬКИХ РАХУНКІВ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА 2016 РІК

Кожна юридична особа стикається з відкриттям поточних рахунків, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України. Процес доволі простий та за часом не довготривалий, але й тут можна зустріти низку проблематичних нюансів, які можуть ускладнити процес. В даній статі ми коротко викладемо найважливіші аспекти відкриття банківського рахунку юридичної особи, щоб убезпечити Вас в подальшому.

ДЛЯ СТАРТУ КОРОТКО ЗГАДАЄМО ГОЛОВНЕ:

 • Днем відкриття поточного рахунку клієнта вважається дата, зазначена на заяві про відкриття цього рахунку.

 • Місцезнаходженням (місцем проживання) власника рахунку – суб’єкта господарювання вважається місцезнаходження (місце проживання), зазначене в свідоцтві про державну реєстрацію.

 • Місцезнаходження (місце проживання) суб’єкта господарювання, зазначене в картці із зразками підписів і відбитка печатки (картці із зразками підписів), має відповідати місцезнаходженню (місцю проживання), наведеному в свідоцтві про державну реєстрацію.

У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) власник рахунку (суб’єкт господарювання) в місячний строк з дня отримання нового свідоцтва про державну реєстрацію зобов’язаний подати до банку копію цього свідоцтва, засвідчену органом, що його видав, або нотаріально.

* Документи, подані клієнтом для відкриття рахунків, мають бути чинними та містити достовірну інформацію на час їх подання банку;


* За наявності в банку підтвердженої інформації про те, що будь-який з поданих документів є нечинним, банк відмовляє особі у відкритті рахунку;


* Пунктом 6.7 Інструкції № 492 передбачено, що для здійснення деяких виплат на користь третіх осіб, тобто під час запровадження зарплатних проектів, з юридичною особою банком укладається договір про відкриття поточних рахунків на користь фізичних осіб.

ДЛЯ ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ ВАМ ПОТРІБНО ЗІБРАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

 • Документи (паспорт, ІНД), що посвідчують особу керівника або іншої уповноваженої особи.

 • Заява про відкриття поточного рахунку, яку підписує керівник юридичної особи або інша уповноважена на це особа.

 • Довіреність ( за необхідності, якщо керівника представляє інша уповноважена особа).

 • Картку із зразками підписів і відбитка печатки, засвідчену нотаріально або організацією, якій клієнт адміністративно підпорядкований, в установленому порядку.

До картки включаються зразки підписів осіб, яким відповідно до законодавства України або установчих документів юридичної особи надано право розпорядження рахунком та підписання розрахункових документів.


Для оформлення банківської картки Вам необхідно мати з собою такі документи: посвідчуючи особу документи, виписка або свідоцтво про реєстрацію, протокол зборів засновників (копія), статут (копія).
 

На сьогоднішній день виписка наявна  у вільному доступі на сайті Міністерства юстиції України на безкоштовному порталі. Для цього Вам необхідно вказати код доступу до реєстраційної дії, який зазначений на Описі наданих документів ( Вам його видає державний реєстратор) у верхньому правому кутку.

 • Копію належним чином зареєстрованого установчого документа ( статут).

Варто зазначити про те, що банки все ще можуть вимагати засвідчену копію установчого документа органом реєстрації або нотаріально. АЛЕ відповідно до змін законодавства, що регламентує процедуру реєстрації юридичної особи – статут юридичної особи залишається у органів реєстаріції, що, звичайно, унеможливлює виконання вимоги банку. Проте Вам  достатньо просто зробити копію статуту та завірити свою печаткою, а також проінформувати працівників банку про нововведення.

 • Протокол загальних зборів засновників юридичної особи ( завірена копія).

 

Наступним після успішної підготовки переліку документів, подання документів та підписання договору є взяття рахунку на облік органом державної податкової служби.

Повідомлення протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку в фінансовій установі (включаючи день відкриття або закриття) подається платником особисто або надсилається поштою на адресу відповідного державного податкового органу з повідомленням про вручення.

 

Отже, від Вас вимагається тільки зібрати необхідний пакет документів, а все решта – робота працівників банку у якому Ви вирішили відкривати рахунок. Але вищезазначена інформація озброїть Вас, якщо працівники банку виявляться необізнаними у змінах законодавства. А також радимо обирати банки з потужним механізмом роботи з клієнтами та якісними послугами, що теж є важливим для подальшої співпраці.

Задати питання/Замовити послугу?

 • facebook-olans
 • instagram-olans
 • youtube-olans

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52

info@olans.com.ua 

ул. Обсерваторная, 21 а,

Киев, 04053, Украина

WE MAKE YOUR AMBITIONS WORK

Olans Group © 2015-2020 Размещение материалов сайта на сторонних ресурсах разрешено только при наличии прямой ссылки на материал.