Відкриття банківських рахунків юридичної особи для новостворених підприємств на 2018 рік

Кожна юридична особа стикається з відкриттям поточних рахунків. Поточний рахунок відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України. Процес доволі простий та за часом не довготривалий, але й тут можна зустріти низку проблематичних нюансів, які можуть ускладнити процес. В даній статі ми коротко викладемо найважливіші аспекти відкриття банківського рахунку юридичної особи, щоб убезпечити Вас в подальшому.

ДЛЯ СТАРТУ КОРОТКО ЗГАДАЄМО ГОЛОВНЕ:

 

 • Днем відкриття поточного рахунку клієнта вважається дата, зазначена на заяві про відкриття цього рахунку, в розділі «Відмітки банку».

 • Місцезнаходженням власника рахунку – суб’єкта господарювання вважається місцезнаходження, зазначене в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 • Місцезнаходження суб’єкта господарювання, зазначене в картці із зразками підписів і відбитком печатки має відповідати місцезнаходженню, наведеному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

-Документи, подані клієнтом для відкриття рахунків, мають бути чинними та містити достовірну інформацію на час їх подання банку;

-За наявності в банку підтвердженої інформації про те, що будь-який з поданих документів є нечинним, банк відмовляє особі у відкритті рахунку;

-Пунктом 6.7 Інструкції № 492 передбачено, що для здійснення деяких виплат на користь третіх осіб, тобто під час запровадження зарплатних проектів, банк укладає з юридичною особою договір про відкриття поточних рахунків на користь фізичних осіб.

ДЛЯ ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ ВАМ ПОТРІБНО ЗІБРАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

 • Документи (паспорт, ІПН), що посвідчують особу керівника або іншої уповноваженої особи.

 • Заява про відкриття поточного рахунку, яку підписує керівник юридичної особи або інша уповноважена на це особа.

 • Довіреність ( за необхідності, якщо керівника представляє інша уповноважена особа).

 • Картку із зразками підписів і відбитком печатки (якщо є), засвідчену нотаріально.

 • Виписка або витяг з єдиного державного реєстру (копія).

 • Опитувальник юридичної особи.

До картки включаються зразки підписів осіб, яким відповідно до законодавства України або установчих документів юридичної особи надано право розпорядження рахунком та підписання розрахункових документів.

 

На сьогоднішній день виписка наявна  у вільному доступі на сайті Міністерства юстиції України на безкоштовному порталі. Для цього Вам необхідно вказати код доступу до реєстраційної дії, який зазначений на Описі наданих документів ( Вам його видає державний реєстратор) у верхньому правому кутку.

 

Отже, від Вас вимагається тільки зібрати необхідний пакет документів, а все решта – робота працівників банку у якому Ви вирішили відкривати рахунок. А також радимо обирати банки з потужним механізмом роботи з клієнтами та якісними послугами, що теж є важливим для подальшої співпраці.

Задати питання/Замовити послугу?

 • facebook-olans
 • instagram-olans
 • youtube-olans

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52

info@olans.com.ua 

ул. Обсерваторная, 21 а,

Киев, 04053, Украина

WE MAKE YOUR AMBITIONS WORK

Olans Group © 2015-2020 Размещение материалов сайта на сторонних ресурсах разрешено только при наличии прямой ссылки на материал.