ТРУДОВА КНИЖКА — ДРУГИЙ ПАСПОРТ!

Трудова книжка — основний документ про трудову діяльність працівника, тому нерідко цей документ прирівнюється до паспорта. Власне, вона є тим документом, який підтверджує трудовий стаж особи, дає їй право в майбутньому отримувати від держави винагороду в пенсійний період за свій трудовий стаж. Тому ми радимо приділити особливу увагу при відновленні втраченої трудової книжки.

 

На жаль, трудова книжка не підлягає відновленню як такому, з точки зору законодавця. В даному випадку оформляєтся лише дублікат, якого цілком буде достатньо і за своєю природою являється аналогом. Порядок вирішення ситуації залежить від того, яким чином була втрачена трудова книжка. У разі пошкодження чи втраті головного трудового документа оформляється його дублікат, в який вносяться всі відомості, а також підтверджена наданими документами інформація.

 

Якщо трудова втрачена з вини працівника та зберігала всю історію тривалої професіййної діяльності , то варто набратися терпіння та якнайшвидше діяти.

 

Перш за все Вам потрібно:

1) Написати заяву в кадрову службу за останнім місцем професійної діяльності, відображеної у трудовій книжці для оформлення дубліката трудової книжки. Не пізніше ніж за 15 днів після заяви, а в разі виникнення ускладнень – в інший термін, власник або уповноважений ним орган видає працівникові нову трудову книжку або вкладку до неї (нових зразків) з написом “Дублікат” у правому верхньому куті першої сторінки.

2) Для того, щоб можна було підрахувати на внести професійний стаж, Вам необхідно зібрати довідки або усі можливі документи з попередніх місць роботи, щоб підтвердити період статуса працівника на даному підприємстві.

Відповідно до законодавства, за відсутності відповідних даниї для внесення в трудову книжку — відомості підтверджуються двома свідками. Варто врахувати ситуацію, коли підприємство, у якому ви раніше працювали, ліквідоване, то відомості про трудову діяльність можна отримати в архівах. При наявності архівних відомостей буде видана довідка відповідно до запиту. Що стосується реорганізованих організацій, слід звернутися у відділ кадрів правонаступника даної юридичної особи.

3) Коли Ви зібрали необхідні документи з усіх попередніх місць роботи, то наступний крок — звернення до останього місця працевлаштування з проханням підрахувати професійний стаж та внести усі дані в належно оформлений дублікат трудової книжки.

 

Досить часто спостергігається втрата трудової книжки з вини роботодавця. Збір усіх необхідних документів повинен проводитися безпосередньо від представника ооганізації. Якщо роботодавець не може пояснити причин втрати документа або в його діях є умисел, то, можливо, книжка відразу ж знайдеться при оголошенні про намір звернутися в Трудову інспекцію чи суд, цілком імовірно, що документ не був виданий навмисне. Порядок відновлення ідентичний з попереднім, от тільки є відммінність — при затримці видачі трудової книжки з вини роботодавця працівник має право звернутися до суду. При винесенні судом рішення на користь працівника йому виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Але також варто зазначити, що якщо в подальшому відновлюється доступ до трудової книжки, то записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться запис про анулювання дубліката, який посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.

Отже, аналізуючи усе вищезазначене, процес відновлення документа, який затверджує історію трудової діяльності, довготривалий та виснажливий. Радимо відповідально відноситися до своєї трудової книжки, щоб уникнутиу усіх проблем, які пов’язані з халатним відношенням не тільки власника трудової книжки, а й роботодавця.

Задати питання/Замовити послугу?

  • facebook-olans
  • instagram-olans
  • youtube-olans

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52

info@olans.com.ua 

ул. Обсерваторная, 21 а,

Киев, 04053, Украина

WE MAKE YOUR AMBITIONS WORK

Olans Group © 2015-2020 Размещение материалов сайта на сторонних ресурсах разрешено только при наличии прямой ссылки на материал.