Чи відкриють реєстри бенефіціарних власників по всьому світу ? Поточна ситуація.

Резиденти України, які мають намір вести бізнес за кордоном, при виборі юрисдикції повинні враховувати не тільки особливості податкового режиму і необхідні для підтримання компанії витрати, але і можливі наслідки для себе, свого бізнесу в Україні, а також деякі інші нюанси, які можуть виникнути за законодавством інших країн.

Вимоги ЄС та інших країн світу

 

Більшість країн світу в останні роки активно обговорюють необхідність створення реєстру бенефіціарів, зокрема, вимога щодо створення реєстру бенефіціарів передбачено 4 AML Директивою ЄС (що вступила в дію з червня 2015 року). Відповідно до цієї Директиви, усі країни, що входять до ЄС повинні внести зміни до свого внутрішнього законодавства, а саме привести його у відповідність до вищезгаданої директиви. Тому наявність реєстрів бенефіціарів у країнах ЄС – це питання часу.

 

Деякі країни вже зробили кроки по створенню реєстрів бенефіціарів власників, інші працюють над їх введенням, а треті тільки починають замислюватися про це. Але розглядаючи загальносвітову тенденцію, можна  казати про те, що реєстри бенефіціарів будуть створені майже у всіх країнах світу, включаючи більшість офшорних зон, що існують на даний момент. Так, наприклад, офшорні країни, на які має великий вплив Великобританія (в основному її колишні колонії – наприклад в БВО вже вступив в дію відповідний закон) піддаються значному впливу з її боку щодо створення реєстру. Країни по всьому світу, такі як Аргентина, Бразилія, Австралія, Індія та ін. також прийняли або, імовірно, приймуть норми про створення відповідного реєстру.

 

Незважаючи на те, що на сьогодні у світі немає єдиного стандарту щодо утворення та дії реєстру бенефіціарів, радимо власникам коштів і компаній в офшорних зонах та в інших країнах загалом, а також особам, які бажають ними стати, мати на увазі той факт, що створення цих реєстрів є лише питанням часу. Розглянемо конкретні приклади.

 

Сейшельскі острови

Сейшельскі острови слідуючи міжнародним тенденціям прийняли «Закон про компанії міжнародного бізнесу» 26 липня 2016 року, який вступив в дію 1 грудня 2016 року. Відповідно до цього закону IBC компанії зобов’язані вести внутрішній реєстр бенефіціарів,  який повинен знаходитися за юридичною адресою компанії. В цьому реєстрі потрібно вказувати повне ім’я, адресу проживання, дату народження і громадянство кожного із бенефіціарних власників. За порушення закону передбачені штрафи та санкції.

 

Британські Віргінські Острови

Британські Віргінські Острови також поновили своє законодавство. За законом на даний момент усі відомості та копії підтверджуючих документів повинні знаходитись у ліцензованого на території країни реєстраційного агента. Також всі компанії повинні вносити відомості про своїх директорів до відповідного «Реєстру Директорів».

 

Великобританія

Великобританія також вдосконалила корпоративне законодавство. Але ми розглянемо не саму Великобританію, а Шотландію, в якій до недавнього часу залишалась «лазівка» для такого типу підприємств як SLP (Scottish Limited Partnership). З 24 липня 2017 року вступила в дію вказівка від Британського «Companies House», відповідно до якої всі SLP повинні подати відомості про своїх осіб з суттєвим контролем (на інші типи компаній, такі як LTD  та LLP вимога про подання відомостей встановлена за попередньою реформою корпоративного законодавства, що відбувалась на весні – початку літа 2016 року).

Задати питання/Замовити послугу?

  • facebook-olans
  • instagram-olans
  • youtube-olans

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52

info@olans.com.ua 

ул. Обсерваторная, 21 а,

Киев, 04053, Украина

WE MAKE YOUR AMBITIONS WORK

Olans Group © 2015-2020 Размещение материалов сайта на сторонних ресурсах разрешено только при наличии прямой ссылки на материал.