Перевірка компанії за скаргою будь-якої фізособи

Як відомо, на 2017 рік встановлено мораторій на планові перевірки бізнесу. Однак з цього правила є винятки, а саме звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. У такому випадку відповідним органом проводиться позапланова перевірка, що має бути погоджена з із Державною регуляторною службою. Порядок та форма погодження затверджені спільним наказом ДРС та Мінекономрозвитку від 20.01.2017 №65/5. Наказ набрав чинності 28 лютого 2017 року.

 

На що можуть скаржитись фізичні особи та у яких випадках можуть призначити позапланову перевірку компанії, щодо якої надійшла скарга від фізичної особи?

Приклад 1.

Особа працює в компанії, де з якихось причин затримують виплату заробітної плати. Ця фізична особа, працівник компанії, має право звернутись зі скаргою в орган державного нагляду (контролю) про те, що його права порушуються. Протягом наступних 5 днів з моменту отримання такої скарги, копію та лист з обґрунтованою доцільністю позапланової перевірки буде подано до ДРС. Радою буде прийняте остаточне рішення, таким чином, компанія буде перевірена за скаргою фізичної особи.

 

Приклад 2.

Особа не є працівником компанії. У будинку, біля якого вона проходить щодня, знаходиться офіс з кількома десятками працівників. Розклад роботи компанії з понеділка по п’ятницю з 9 до 18, про що свідчить інформація на вході. Особа помічає, що працівники компанії залишаються в офісі до 22.00 і часто працюють у суботу та неділю. На основі цієї інформації, особа може звернутись зі скаргою, що призведе до позапланової перевірки компанії.

У разі отримання від фізособи звернення про порушення, орган державного нагляду (контролю) повинен протягом 5 робочих днів подати до ДРС копію звернення та лист з обгрунтованням необхідності та доцільності проведення позапланової перевірки. Якщо пакет документів виявиться неповним, то ДРС залишить звернення без розгляду.


Спеціально створена у ДРС Рада з питань державного нагляду (контролю), що є консультативно-дорадчим органом, розглядає звернення щодо погодження позапланової перевірки. Після цього, Рада надає пропозиції щодо погодження чи відмови до ДРС, де приймається остаточне рішення. Погодження чи відмова оприлюднюються на сайті ДРС у день їх надання.

Рада з питань державного нагляду (контролю) налічує до 16 осіб. До складу входять представники ДРС та громадських організацій (не менше половини зі складу). Очолює Раду голова, що є керівником ДРС.
Серед підстав для відмови щодо проведення перевірки є відсутність у реєстрі відомостей про суб’єкта господарювання чи інформації про порушені норми та питання, які слід розглянути.

Задати питання/Замовити послугу?

  • facebook-olans
  • instagram-olans
  • youtube-olans

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52

info@olans.com.ua 

ул. Обсерваторная, 21 а,

Киев, 04053, Украина

WE MAKE YOUR AMBITIONS WORK

Olans Group © 2015-2020 Размещение материалов сайта на сторонних ресурсах разрешено только при наличии прямой ссылки на материал.