Навіщо моєму сайту публічна оферта?

Що таке публічна оферта?

Публічна оферта – це пропозиція невизначеному колу осіб укласти угоду з урахуванням викладених в ній умов. Простіше кажучи, це звернення продавця до покупців з пропозицією купити який-небудь товар або послугу на визначених продавцем умовах. Умови договору завжди однакові для всіх приймаючих сторін. Найпростішим прикладом публічної оферти є пропонування продукції на веб-сайті або на прилавку магазину.

Як це працює? – Публічну оферту (договір) розміщають на веб-сайті, а в момент продажу товару/послуги покупець повинен погодитися з такою офертою шляхом проставляння галочки «я згоден» у спливаючому вікні.

Чому мені потрібна публічна оферта?

Більш за все публічна оферта потрібна особі, що пропонує свій товар чи послугу, тобто власникам сайтів, інтернет-магазинів, магазинів загалом, тощо

Чому саме цим особам потрібна публічна оферта? Всі сайти в мережі інтернет є постачальниками послуг – інформаційних чи комерційних (інтернет магазини, сайти на яких можна замовити / придбати послуги, товари). Якщо публічна оферта відсутня, надання власниками сайту послуг чи продаж товару нічим не врегульовано окрім закону, а це в свою чергу означає, що продавець нестиме максимальну відповідальність згідно закону за продані ним товари/послуги.

Публічна оферта є захисним механізмом, що дозволяє мінімізувати ризики продавця.

Alt-публічна оферта це

Кого і як захищає публічна оферта?

Публічна оферта захищає усіх учасників договору – продавців та покупців.

Продавець – особа, що надає послуги або пропонує для продажу товар. Розмістивши на сайті публічну оферту, продавець (власник сайту) врегульовує свої відносини с покупцями (користувачами) та встановлює межі своєї відповідальності (зазвичай у публічній оферті мінімізують випадки, в яких продавець несе відповідальність, наприклад: особи, що використовують сайт, роблять це на власний страх і ризик, власники сайту, їх уповноважені особи, агенти не несуть жодної відповідальності за інформацію, розміщену на даному сайті) та визначають свої права й обов’язки.

Хоч продавець і може зменшити рівень своєї відповідальності, але наявність публічної оферти дозволяє Сторонам ознайомитися з умовами купівлі-продажу/надання послуг та наперед розуміти «правила гри».

Що робити коли публічна оферта суперечить чинним нормам законодавства?

Розглянемо ситуацію з двох сторін – зі сторони користувача та сторони адміністрації сайту.

Якщо користувач знайшов у публічній оферті пункт, що суперечить чинному законодавству, він може звернутися до власника сайту з проханням змінити / прибрати незаконний пункт, чи до суду вимогою визнання такого пункту недійсним.

Якщо до Адміністрації сайту надійшла обґрунтована скарга щодо незаконності положень публічної оферти, такі положення повинні бути змінені у частині, що порушує закон. Крім того, в оферті варто вказати, що у разі втрати чинності певним пунктом оферти, всі інші пункти залишаються в силі, і оферта діє без урахування такого пункту.

Alt-договір оферти

Основні розділи публічної оферти

Під основними розділами розуміються розділи, що обов’язково повинні визначатися у публічній оферті. Ці розділи включають й істотні умови договору, відсутність врегулювання яких може призвести до недійсності договору.

Перелік розділів, що варто врахувати в публічній оферті:

 • Предмет регулювання – вказується що саме буде регулювати ця оферта (наприклад, продаж товарів/послуг через сайт);
 • Права та обов’язки користувачів- покупців;
 • Права та обов’язки адміністрації сайту-продавців;
 • Умови надання послуг – вказується порядок та строки доставки, умови доставки, гарантії якості, порядок оплати, відповідальність за надання неякісних послуг / товарів;
 • Гарантії – вказуються гарантії, які надаються продавцем;
 • Порядок внесення змін до публічної оферти;
 • Право, яким регулюються відносини сторін оферти та судова інстанція, що розглядає спори;
 • Порядок прийняття або неприйняття користувачем умов публічної оферти.
Alt-умови публічної оферти

Як і для чого змінюються умови публічної оферти?

Чому змінюються умови публічної оферти? Є три причини змінювати публічну оферту:

 1. Положення публічної оферти порушують законодавство. В такому разі незаконні пункти змінюються або прибираються.
 2. Змінилися умови надання послуг / товарів. Відповідні зміни відображуються у публічній оферті.
 3. Вдосконалення діючої публічної оферти або зміни з інших причин. Публічну оферту змінюють за бажанням адміністрації сайту.

Як відбуваються зміни? У відповідному розділі публічної оферти має бути прописана процедура зміни оферти, зазвичай вказується що адміністрація сайту не повинна повідомляти окремого користувача про зміни в правилах користування / публічній оферті, а момент повідомлення співпадає з моментом публікації такої оферти на сайті.

Написати нам

  (pdf, doc, docx, rtf, ppt, pptx)

  Я ознайомився/лась та погоджуюсь з умовами Політики Конфіденційності Olans Group